Alla inlägg den 15 november 2012
Efter en morgonbikram , hem å lite sömn, följt av Zumba på Odenplan & Bodycombat *jag undervisade på engelska:-)* på Tegnér sitter jag på Espressohouse & väntar på TwilightBio med tjejjerna.
Jag mår fortfarande inte bra... På vägen till Zumban hade tillochmed mina ben svårt att bära mig.. MEN, & ett STORT FETT MEN också...:
När jag kommer in i en sal och har pass så händer något!
Nästan oavsett hur jag mår, var mina tankar eller min kropp är innan passet så förvandlas jag när jag går in genom dörren. Självklart har jag också "katastrofklasser" när energin uteblir & felsägningarna hopar sig, men det händer inte lika ofta som när jag mår dåligt.
Jag älskar att instruera, undervisa, guidea, & hjälpa människor närmare sina individuella mål. Vad det än må vara.
Självklart är det extra njutfullt på dansklasser. Det ÄR jag. Men alla andra klasser jag har är inte långt ifrån det. Jag älskar det. Det ÄR jag.
Så nu sitter jag här. Mår rätt kass men ändå rätt underbart!
Underbara deltagare, blickar, leenden, kommentarer och att jag ser att de tar ut sig till max gör det bara bättre!
Det ÄR jag och det här ÄR det jag ÄLSKAR<3
TACK alla ni som hjälper mig att skapa magi på klasserna! <3
Nu - Twilight
Puss hej
Då jag har varit totalt däckad ett tag så har jag tappat räkningen på vilken dag det egentligen är i bikramserien.. Men idag tvingade jag upp mig och gick dit med ont i magen men ändå hanterbar smärta.
Jag är glad att jag gick. Jag är glad att jag inte svimmade. Jag är glad att jag är på väg hem mot min säng. Jag är glad att solen skiner!
Jag har också kommit på att jag tyvärr inte gillar studion jag går på så mkt... Men instruktören idag va bra. Tänker hålla mig till engelsktalande instruktörer de dagar som återstår.
Det kändes extra varmt idag men jag trodde att det berodde på min sjuklighet jag har i kroppen... Fick dock svaret då jag lyckades slänga en kik på termometern i mitten av klassen...
47 grader!!!! Känn på den liksom..
Nu- hem & sova & ladda batterier innan jobb.
16.30 - Zumba - Odenplan
18.30 - Bodycombat - Tegnér
Välkomna!:)
Puss hej
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | ||||||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|||
19 | 20 |
21 | 22 | 23 |
24 | 25 | |||
26 | 27 |
28 |
29 | 30 |
|||||
|