Alla inlägg den 19 augusti 2012
-50 reps svingar med en arm i taget med stor 10-12 kg boll (eller kettlebelles)
-15 reps cable crossovers
-20 bicepscurl
-12-15 rear deltoid flys
-12-15 dumbbell shoulder/military press
-15 liggande lats och mag-drag **som jag kallar dom;-)** med stor viktplatta.
Ska kolla upp va dom kallas på riktigt men orkar inte det nu..
Anywho, detta kör jag som i ett streck. Vilar sen mongolite, till puls å så har gått ner, å sen på nästa varv. Rekommenderat är att köra 3-5 varv. Högt tempo. Jag brukar ha två övningar till med, men inte idag. Efter det blev det några magdrag i maskin å sen 20 minuter på crossen följt av 10 intervaller. 40 sek hårt tempo, 20 srk vila. Detta upprepas som sagt tio ggr.
Jag brukar även ha några till stationer som jag kör ytterligare 3-5 varv på men idag blev det lite mer snack lite mindre verkstad..
***Tänk på i övningarna... Lägg på bra motstånd å vikter. Det SKA vara jobbigt!
Jag längtar så tills min fot e bra och jag kan börja ut å springa å köra riktig löpträning! Det e ju rätt tråkigt men satans effektivt.
fika me richard sen efter passet. Tokmysigt! Det va ju ett tag sen.
Så vare me det!
Lycka till!
Puss hej
Morgonprommis med mamma. axel, boobies, och armpass på gymmet och före det va jag på nellys outlet å kikade. Heeelt klart värt att ta en tur men make sure att ha tid för det finns inget som heter ordning tyvärr.. Ska sriva ner mitt gympass ikväll tänkte jag så tunea in om ni e nyfikna!;-)
Puss hej
Vaknade åtta imorse av den här utsikten och Socker jämte mig . Heeelt underbart! Är dock lika trött å låg som jag har varit i torsdags å vetifaaaa-an va det beror på..;-( sover ju inte direkt hela nätter heller utan vaknar otaliga gånger av i genting alls..
den stora muggen kaffe jag har slurkat i mig har då inte hjälpt så ska halsa en till å sen ut på morgonprommis. Försöka få lite inspiration och energi.
Sen ta en tur till Nellys outlet på Åhaga.. Det e ju sista dagen där och jag vet ju inte va jag ska ha på mig på fröken Gaga...:)
Puss Hej
Det e lördag kväll och jag ligger i uterummet med en kurrande katt på magen. Så e det, å så vill jag ha det.
Kikade precis färdigt på en film med Ashton Kutcher... Saaaaaaatan va fin han e!!!! Killers hette filmen och va pretty förutsägbar men underhållande!
Hoppas mina stjärnor som e ute ikväll röjjer och har det underbart kul!! Jag...? - Jag ska försöka sova. Japp, det ska jag. Lördag kväll/natt. 12.10 Jajjamen!
NYC -I <3 U...;-(
Follow me! Instagram @ - Eliness
Puss hej
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | |||
27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||||
|